Okey Oyunu Nasıl Kazanılır?

Online olarak oynan okey oyunu oldukça eğlenceli ve bir takım oyunudur. Oyun bireysel ve/veya ikişerli takımlar halinde de oynana bilinir. Oyun en çok dört kişi ve bir adet zar ile oynanmaktadır. Okey oyununda ki taşlar siyah, mavi, kırmızı ve yeşil renklerde olabildiği gibi daha farklı 4 renk ile de oynana bilir. Masada ki taşlardan her renkten ikişer tane olacak şekilde oyuna başlanır. Masadaki taşlarda veya taş sayısında herhangi bir eksiklik olmadan oyuna başlanılır. Oyun başladıktan sonra taşları oyunun kurallarına göre dizmek gerekir. Zarda en büyük rakamı atan kişi ile dağıtmaya başlanır. Okey oyunu nasıl kazanılır? Sorusunda ise biraz ortada dönen taşları akılda tutmak biraz da şansınızın yanınızda olmasına ihtiyacınız olabilir. Elinizde joker de denilen okey taşı varsa oyunda sizden iyisi yoktur.

Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuna online olarak bağlantı kurduktan sonra masadaki herkese eşit bir şekilde taş dağıtımı yapılır. Taş dağıtımı yapıldıktan sonra oyuna ilk başlayacak olan kişiye diğer kişilere dağıtılan taşlardan bir fazla taş verilir. Elim güzel peki ben bu okey oyunu nasıl kazanılır? Sorusuyla karşı karşıyaysanız biraz da şansınızın yaver gitmesi de önemlidir.

101 Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

İlk oyuna başlamadan masadaki taşlar beşerli gruplar halinde dizilir. Daha sonra eğer ki gruplu oynanırsa her gruptan bir kişi bireysel oynanırsa da herkes zar atar. En yüksek rakamı atan kişi ile oyuna başlanır. Oyun nasıl kazanılır? 101 okey de en yüksek sayıda elini açan kişi oyunun galibi olur. 101 okey oyununun katlamalı ve katlamasız olarak iki çeşidi vardır. Birinde elinde kalan taşlar katlanarak ceza hanene işlenir, diğerinde yeni bir oyunda tekrardan başlanarak oynanmaya devam edilir.

Sayfamıza Kaç Oy Verirsiniz.

Bir önceki paylaşımımız olan 101 Okey Oyna başlıklı yazımız 101 Okey, 101 Okey Oyna ve Okey Oyna hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR

101 Okey Oyna 101 Okey Oyna

İçindekiler1 Okey Odaları ve Sohbet2 İlgi Alanlarına Göre Sohbet Odaları Tarihi çok eskilere dayanan okey...

Okey Nasıl Oynanır? Okey Nasıl Oynanır?

İçindekiler1 Düz Okey Kuralları Nelerdir?2 Mobil Cihazlardan Okey Oynamak Ülkemizin milli ve geleneksel olarak...

Okey Oyunu İndir Okey Oyunu İndir

İçindekiler1 Akıllı Telefon ve Tabletlere Uyumlu Okey Oyunu2 Hızlı ve Eğlenceli Okey Oyunu Hizmetleri3 İlgi...

Türkiye'nin En Büyük 101 Okey Oynama Sitesi