Okey Nasıl Oynanır?

Ülkemizin milli ve geleneksel olarak kabul edilen masa oyunlarından biri de okey oyunu olmaktadır. Arkadaş ve aile ortamlarının vazgeçilmez oyunlarından biri olan okey oyunu internetin günümüzdeki seviyeye gelmesi ile beraber bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan da oynanır hale gelmiştir. Firmamız da bu noktada devreye girerek tüm okey severlere son derece eğlenceli zaman geçirecekleri okey platformu kurarak hizmet veriyor. Eğer okey nasıl oynanır? Cevabını öğrenmek istiyorsanız en doğru adreste bulunuyorsunuz. Okey oyunu hemen herkesin bildiği basit kurallardan oluşuyor. Klasik okey oyunu 106 taşın dört kişi arasında herkese eşit taş paylaşımı yapılarak oynanıyor. Oyunun başında belirlenen joker taşıyla da kişiler belli kombinasyonları sağlayarak oynanan eli kazanmaya çalışıyor.

Düz Okey Kuralları Nelerdir?

Düz okey oyunu ve 101 oyununun kuralları birbirinden farklılık gösteriyor. Düz okey oyununda her elin başında 3 oyuncaya 14 taş ve oyuna başlayacak kişiye 15 taş dağıtılıyor. Oyuncular el durumlarına göre çifte gidebilir ve okeye dönebilir. Okey’e bittiğiniz zaman veya çifte bittiğiniz zaman alacağınız puan normal bitmenize göre daha çok puan kazandırıyor. Oyunda bitmek için minimum 3’lü per yapmak gerekiyor. Bu şekilde eldeki per sayısını ilk olarak 14’e tamamlayan oyuncu 15. taşı ortaya koyarak oyunu kazanmış oluyor. Oyunu oynadıkça okey nasıl oynanır? Daha kolay görmüş oluyorsunuz. Son derece basit ve anlaşılır kurallar ile beraber oyunu hızlıca kavrayarak eğlenceli vakit geçirebiliyorsunuz.

Mobil Cihazlardan Okey Oynamak

Firmamızın siz değerli kullanıcıları için sunmuş olduğu okey platformunu cep telefonu ve tabletler vasıtasıyla da kullanabilmeniz mümkündür. Son derece hızlı bir alt yapıyla hazırlanmış sistemimizde basit bir görünüm mevcut olmaktadır. Mobil cihazlarınızla sorun yaşamadan okey nasıl oynanır? hızlıca öğrenerek dilerseniz üyelik oluşturarak, dilerseniz de misafir olarak okey oynayabiliyorsunuz.

Sayfamıza Kaç Oy Verirsiniz.

Bir önceki paylaşımımız olan Okey Oyunu İndir başlıklı yazımız Okey, Okey Oyunu ve Okey Oyunu İndir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR

Okey Oyunu İndir Okey Oyunu İndir

İçindekiler1 Akıllı Telefon ve Tabletlere Uyumlu Okey Oyunu2 Hızlı ve Eğlenceli Okey Oyunu Hizmetleri3 İlgi...

5 Taş Nasıl Oynanır 5 Taş Nasıl Oynanır

İçindekiler1 5 Taş Oyunun Kuralları ​​​​​​​2 5 Taş Okey Oyna Klasik çocuk oyunlarından biri olan...

Türkiye'nin En Büyük 101 Okey Oynama Sitesi